Kanada, Francija, Nemčija, Italija, Japonska, Združeno kraljestvo, Združene države Amerike, Evropska unija
+ Argentina, Avstralija, Indija, Izrael, Mehika, Južna Koreja, Tajvan
V Ljudski republiki Kitajski (LRK) je prisilno odvzemanje organov, pri katerem se človeku proti njegovi volji odvzamejo organi in se ga pri tem ubije, državno sankcionirano. Prisilno odvzemanje organov je v zadnjih 25 letih doseglo industrijski obseg. Gre za enega najhujših zločinov proti človeštvu v 21. stoletju.
Leta 2019 je Razsodišče za Kitajsko, ki mu je predsedoval sir Geoffrey Nice KC, ugotovilo, da se je prisilno odvzemanje organov na Kitajskem izvajalo več let v velikem obsegu in se nadaljuje še danes ter. da so praktikanti Falun Gonga glavna skupina žrtev.
Prisilno odvzemanje organov je bilo opisano kot „hladen“ genocid nad Falun Gongom, saj kitajska vlada s prisilnim odvzemanjem organov počasi in prikrito uničuje skupino in njeno prakso resničnosti, sočutja in strpnosti, pri tem pa pridobiva velike dobičke od prodaje organov.
Nezadostno ukrepanje mednarodne skupnosti je omogočilo, da so se ti zločini nadaljevali in se v zadnjih letih izvajali tudi nad ujgurskim prebivalstvom.
Neetične ali kriminalne medicinske prakse v eni državi ogrožajo etične standarde medicine po vsem svetu. Mednarodna skupnost se mora nujno neposredno in odločno odzvati, da bi ustavila ta barbarski zločin.
Zato na voditelje vlad držav G7+7 naslavljamo naslednje zahteve.
Izdali skupno izjavo, v kateri obsodijo prakso prisilnega odvzema organov v LRK in pozivajo k takojšnji prekinitvi te prakse ter izvajanju medvladnega akcijskega načrta, ki bo vključeval naslednje:
Pravilnik o varstvu podatkov: Osebni podatki, ki jih boste posredovali, bodo vključeni v zbirko podatkov, za katero sta odgovorna DAFOH in ETAC ter pooblaščena oseba za varstvo podatkov [email protected].
Namen obdelave vaših podatkov v nobenem primeru ni komercialen in se osredotoča izključno na spodbujanje zaščite človekovih pravic na Kitajskem, zlasti na obtoževanje javnega mnenja in mednarodnih organov o kršitvah človekovih pravic na Kitajskem in zlasti o prisilnem odvzemu organov.
Upravičeni ste do vseh veljavnih pravic iz člena 13 Uredbe EU 2016/679 Evropskega parlamenta in Sveta, zlasti do:
Obstoja pravice, da od upravljavca zahteva dostop do osebnih podatkov in njihov popravek ali izbris ali omejitev obdelave v zvezi s posameznikom, na katerega se nanašajo osebni podatki, ali da ugovarja obdelavi ter pravico do prenosljivosti podatkov.
Prav tako vas obveščamo, da se lahko ti podatki razkrijejo mednarodnim organizacijam, kot so Združeni narodi, Evropski parlament, Svet Evrope in parlamenti evropskih držav, in sicer izključno za namen obravnave.
1300 I Street NW, Suite 400, Washington, DC 20005
[email protected] © 2024 FOH Petition Steering Commitee. All rights reserved.